Rozmaryn, czyli naturalny sposób na wieczną młodość

Eteryczne olejki ziołowe to naturalny sposób na zachowanie zdrowia. Wspomagają w najczęstszych problemach oraz są nieodzownym elementem codziennych kuracji leczniczych i pielęgnacyjnych. Warto wspomnieć też o właściwościach odmładzających olejów roślinnych, wśród których króluje olejek rozmarynowy. Czy olej z rozmarynu może zapewnić wieczną młodość?

Stuprocentowo naturalny olejek rozmarynowy to eteryczny olejek pozyskiwany z gałązek oraz listków krzewinki rozmarynu. To dobrze znane europejskie ziele, które wykorzystuje się w lecznictwie oraz w kuchni. Kosmetyczny olej z rozmarynu pozyskuje się w śródziemnomorskich rejonach Francji. Jego właściwości znane są już od starożytności, ale przez pewien czas odeszły w zapomnienie. Aktualnie są na nowo odkrywane. Nie bez przyczyny olejek rozmarynowy uznany jest za jeden z najcenniejszych olejków aromaterapeutycznych na świecie.

Olej z rozmarynu jest dość lekkim, płynnym olejem o słomkowym kolorze. Uznawany jest za olej roślinny o średniej trwałości, jednak jego właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, wzmacniające i przeciwbólowe są nieocenione. Można go stosować na wiele sposobów, a więc jest niezawodnym olejem roślinnym, dzięki któremu możemy odmłodzić się aromatyczną kąpielą, olejkowym masażem, wzbogaconym o właściwości oleju kremem czy olejową maseczką na twarz z rozmarynu.

Dlaczego olejek rozmarynowy to sposób na zachowanie młodości?

1. Olej rozmarynowy skutecznie pobudza mikrokrążenie skórne, co przekłada się na szybsze i lepsze dostarcza składników odżywczych do komórek skóry i cebulek włosowych; skóra i włosy stają się lepiej odżywione, zdrowsze, mocniejsze i oczywiście wyglądają dużo młodziej.

2. Rozmarynowy olejek eteryczny to bardzo dobry antyutleniacz, który eliminuje szkodliwe działanie wolnych rodników, a więc ogranicza pojawianie się oznak starzenia takich jak np. zmarszczki, kurze łapki, przebarwienia skórne lub zmatowienie cery.

3. Czysty olej z rozmarynu poprawia elastyczność skóry, która przy regularnym stosowaniu oleju rozmarynowego staje się mocniejsza i bardziej napięta, natomiast z ujędrnieniem w parze idzie eliminowanie takich problemów, jak np. cellulit.

4. Eteryczny olejek rozmarynowy jest jednym z niewielu olejków, które działają pobudzająco, a nie uspokajająco, a zatem aromaterapia z użyciem olejku z rozmaryn zapewnia pobudzenie; energia, świeżość i nabranie sił zawsze sprawia, że czujemy się i wyglądamy młodziej.

5. Nie bez znaczenie są też właściwości przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i przeciwzapalne olejku rozmarynowego, ponieważ skóra pozbawiona trądziku, przebarwień, drażniących zmian lub blizn zawsze dodaje uroku i odmładza.