Olejek rozmarynowy na wypadanie włosów DIY.

Wypadanie włosów to problem wielu kobiet. Panie nadmiernie tracą włosy, ponieważ nieodpowiednio o nie dbają lub w ich diecie brakuje witamin i mikroelementów. Przyczynami pogorszenia się kondycji włosów mogą być także: ciężkie choroby, przyjmowanie niektórych leków, nieprawidłowa praca hormonów, stres, zanieczyszczenia powietrza, częste farbowanie oraz uszkodzenia mechaniczne i chemiczne spowodowane zabiegami fryzjerskimi. Na szczęście wypadaniu włosów możesz zaradzić, stosując olejek rozmarynowy własnej roboty.

Do przygotowania olejku rozmarynowego na porost włosów potrzebne ci będą następujące składniki i gadżety: woda, ocet jabłkowy, olejek rozmarynowy, czysty pojemniczek z atomizerem. Około 250 ml przegotowanej lub destylowanej wody wymieszaj z połową szklanki octu jabłkowego i kilkoma kroplami olejku z rozmarynu. Miksturę przelej do opakowania z atomizerem, dokładnie zakręć i potrząśnij, aby wszystkie składniki połączyły się. Twój kosmetyk na wypadanie włosów jest już gotowy.

Jak stosować olejek rozmarynowy DIY? Przed myciem obficie spryskaj skórę głowy i włosy, załóż foliowy czepek, a po upływie godziny zmyj miksturę ulubionym szamponem. Sporządzony przez ciebie kosmetyk można stosować także jako tzw. wcierkę. Na wilgotne i czyste włosy aplikujemy niewielką część olejku z rozmarynu i pozostawiamy do wyschnięcia.

Co da nam taka domowa kuracja olejkiem rozmarynowym? Po pierwsze, włosy będą wzmocnione i odżywione. Kosmetyk ograniczy wypadanie włosów, a co ciekawe, przyspieszy ich porost. Skóra głowy nie będzie się przetłuszczać, a pasemka będą miękkie i gładkie w dotyku. Olejek rozmarynowy odbudowuje rozdwojone końcówki, nawilża i regeneruje. A po drugie, redukuje pojawianie się łupieżu, łagodzi stany zapalne skóry głowy i koi podrażnienia. Posiada działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne. W trakcie kuracji kondycja zarówno włosów, jak i skóry głowy poprawiają się.

Aby olejek rozmarynowy na dłużej zachował swoje właściwości, powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach. Jeżeli buteleczka z atomizerem, do której przelałaś kosmetyk, wykonana jest z przezroczystego tworzywa, oklej ją kolorowym papierem lub pomaluj sprayem. Opakowanie musi być zrobione z ciemnego materiału, aby światło nie miało wpływu na produkt. Ponadto, olejek z rozmarynu nie może być narażony na działanie wilgoci, skrajnych temperatur i powietrza.