Olejek arganowy – najlepsza baza dla oleju rozmarynowego – zapuść zdrowe, mocne włosy!

Olejek rozmarynowy jest doskonały na pobudzenie cebulek do pracy, a włosów do wzrostu, ale… samodzielnie kompletnie Ci się nie przyda, ponieważ jest stężonym, silnie drażniącym olejkiem eterycznym, którego nie nakłada się nigdy samodzielnie na skórę czy włosy. Olejek eteryczny powinien być zawsze rozrzedzony (nawet do wanny dolewa się tylko kilka kropli olejków eterycznych), a w pielęgnacji włosów będzie się liczyło jaki olej naturalny wykorzystasz jako nośnik dla rozmarynu. Najlepszym wyborem jest olejek arganowy, który nie bez powodu jest najpopularniejszym olejem świata. Podpowiadamy, jak łączyć olej kosmetyczny z eterycznym, aby zapuścić długie, mocne i lśniące włosy oraz to, jaki olejek arganowy jest najlepszy.

Olej arganowy – dlaczego jest najlepszy do włosów?

Olejek rozmarynowy to doskonały stymulant osłabionych cebulek. Sprawia, że włosy rosną szybciej i przestają wypadać. Działa na skórę, poprawia jej ukrwienie i nasila korzystne procesy w naskórku i macierzy włosa. Aby tak się stało, potrzebuje jednak nośnika, w postaci kosmetycznego, naturalnego olejku, z którym musi być rozrobiony, aby nie podrażnił naskórka.

Pamiętaj!
Olejki eteryczne to mocno stężone esencje, bardzo “niesamodzielne” i same są niestety kompletnie nieprzydatne.

Naturalne olejki kosmetyczne są często stosowane samodzielnie, ponieważ nawet bez eterycznych dodatków stanowią silnie działające kuracje upiększające i regenerujące. Wykorzystuje się je nie tylko na włosy, ale również w pielęgnacji ciała i twarzy. Są też doskonałymi komponentami dla domowych kosmetyków DIY, w tym także do rozrabiania z nimi gęstych i stężonych olejków eterycznych.
Jeśli chcesz uzdrowić swoje włosy, zapuścić je i zahamować wypadanie wiedz, że żaden inny olej nie będzie tak doskonały, jak najpopularniejszy olejek kosmetyczny świata, czyli arganowy. Wytłoczony z orzechów arganii żelaznej jest traktowany niemal jak narodowy skarb Maroka – ponieważ to stamtąd pochodzą olejki arganowe najlepszej jakości. Olej arganowy możesz stosować nie tylko łącząc go z rozmarynowym – już samodzielnie stanowi doskonałą kurację upiększającą i wzmacniająca włosy. Olejuj nim włosy raz w tygodniu, a przekonasz się szybko, jaką metamorfozę są w stanie przejść, dzięki olejowi arganowemu o najlepszej jakości.

Olejek arganowy Nanoil

Jak łączyć olejek arganowy z rozmarynowym – najlepsza mieszanka na porost włosów

Osłabione włosy, które garściami wypadają i zalegają na szczotce przy każdym czesaniu – taki problem przydarza się co trzeciej kobiecie, a w okresie wzmożonego wypadania włosów czyli przy okazji zmiany pór roku lub zimą, gdy mróz i suche powietrze grzejników dają się we znaki – wypadanie włosów doskwiera ze zdwojoną siłą.
Nie musisz sięgać po medykamenty z apteki – aby zahamować wypadanie włosów, zadziałaj mocą naturalnych składników, które z powodzeniem od stuleci wykorzystuje kobiety, aby upiększyć, wzmocnić i zregenerować włosy oraz zagęścić fryzurę.

Wzmocnij włosy duetem stworzonym z olejku rozmarynowego i arganowego!

Wystarczy, jeśli dwa razy w tygodniu nałożysz na włosy i skórę głowy mieszankę, powstałą z połączenia 3 kropli olejku rozmarynowego oraz około 5 ml oleju arganowego o dobrej jakości. Już po 3-4 tygodniach z zaskoczeniem zobaczysz całkiem inne włosy, które przestają wypadać, stają się elastyczne, mocne, pełne blasku. Ich wzrost również przyspieszy, ponieważ zarówno olejek rozmarynowy, jak i arganowy pobudza cebulki włosowe i nasila podziały komórkowe w macierzy włosa.
Warto pamiętać, że olejek arganowy dodatkowo wspiera tę pielęgnację, ponieważ zawiera nie tylko idealny bilans NNKT, ale również około 100 substancji aktywnych, charakterystycznych dla arganii żelaznej (w tym wysokie stężenie witaminy E, fitosterole i flawonoidy), które doskonale regenerują i upiększają włosy na całej długości.

Jaki olejek arganowy wybrać?

Olejkek arganowy – aby działał skutecznie na włosy czy też skórę – powinien być najlepszej jakości, czyli bez domieszek, silikonów czy parabenów. Najlepiej, jeśli pochodzi z kontrolowanych upraw i sprawdzonych plantacji, a także odznaczono go znakiem jakości Ecocert. Taki jest właśnie olej arganowy Nanoil – ma najlepsze opinie w sieci i zwycięża w wielu prestiżowych rankingach.
Olejek arganowy Nanoil to 100% organiczny, czysty, nierafinowany i tłoczony na zimno olejek kosmetyczny, którego jakość przejawia się w skuteczności działania i doskonałych efektach w pielęgnacji. Jeśli szukasz doskonałego nośnika dla olejków eterycznych lub chcesz wykorzystać olejek arganowy jako samodzielną pielęgnację – wybierz najlepszy olejek kosmetyczny: sięgnij po Nanoil Argan Oil.

Dowiedz się więcej, wejdź na stronę https://nanoil.pl/olej-arganowy

Zostaw komentarz